Leman ponovo na golu, Arsenal siguran protiv Blekpula, Vila pobedila

Izvor: Blic, 10.Apr.2011, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala su bez mnogo problema izašli na kraj sa Blekpulom i pobedili su rezultatom 3:1 u utakmici 32. kola Premijer lige koju je obeležio i povratak Jensa Lemana među stative. Aston vila je ostvarila važnu pobedu protiv Njukasla golom Kolinsa u 24. minutu.

Vremešni Nemac se vratio iz penzije i ponovo pozdravio navijače "tobdžija", a pre meča je navodno sudiji rekao da mora da "štiti penzionere u šesnaestercu".
Ipak, veteran nije dugo držao pažnju na Blumfild roudu jer se sve dešavalo na drugoj strani terena. Njegova ekipa je brzo počela da melje rivala i posle dvadesetak minuta je vodila sa 2:0, a do odlaska na odmor je mogla da zatrese mrežu još bar četiri-pet puta.

Situacija je bila mnogo dramatičnija na startu drugog dela, a sve se zakuvalo od 52. minuta kada je Tejlor-Flečer prepolovio prednost Arsenala. Samo 120 sekundi kasnije Leman je kasnio, Košelni je potkačio Tejlor-Flečera, ali penal prilično diskutabilno nije dosuđen.

To je bila poslednja šansa da ekipa Jana Holoveja izbegne poraz, a sve je završio Robin van Persi svojim 12. golom u sezoni 15-ak minuta pre kraja, posle karakteristične kontre i kombinacije Dijabi-RVP-Volkot-RVP.

Arsenal sada ima sedam bodova zaostatka za Mančester junajtedom i meč manje, dok je Blekpul ostao na samo bod od opasne zone.

Aston vila je ostvarila možda najvažniju pobedu od početka sezone protiv Njukasla.

Strelac pobedonosnog gola za domaće, koji su makar na nedelju dana pobegli iz zone opstanka, bio je Kolins u 34. minutu meča.