Haos u derbiju Francuske: Fekir glumio Mesija, navijači Sent Etjena provalili u teren! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 06.Nov.2017, 00:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle gola u 84.minutu i nemilih scena meč prekinut, pa ipak priveden kraju. Lion ubedljiv - 5:0

Moglo je večeras da se priča o još jednoj vanserijskoj partiji Liona i Fekira, o petici koju su aktivirali na neprijateljskoj teritoriji u Sent Etjenu.

Moglo je, ali - neće. Jedan od derbija Francuske između Sent Etjena i Liona pamtiće se po velikom navijačkom incidentu. Sve je „zakuvao“ Nabil Fekir >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pogotkom u 84.minutu. Poveo je u tom trenutku Lion sa 5:0, a jedan od najboljih igrača Liona je poput Mesija skinuo dres i ponosno ga pokazivao navijačima Sent Etjena. Očigledna provokacija.

Bilo je to igranje sa vatrom koje se nije dobro završilo. Ljuti i besni zbog rezultata navijači Sent Etjena nisu mogli da nemo posmatraju Fekirovu provokaciju i želju da ih ponizi u svojoj kući. Upali su na teren, pokušali da linčuju fudbalere Liona... Nekako su obuzdali organi reda, ali je opor utisak ostao.

Nabil Fekir added a fifth in St Etienne coupled with celebration which has since caused crowd trouble #Ligue1 #Lyon pic.twitter.com/Uvf8YUqt4O

Usledio je polučasovni prekid posle kojeg je meč finiširan. Pobednik je odavno bio poznat.

I Fekier i kompletna ekipa Liona su demonstrirali vrhunsku formu. Bio je to samo derbi na papiru, Sent Etjen je pre prekida u 84.minutu počišen sa terena. Lion je stigao do šeste uzastopne pobede u svim takmičenja - 5:0.

O formi gostiju najbolje ilustruje i gol razlika u prethodna četiri meča - 15:0.

Brzim kontrama i preciznim napadima Lion je „ubio Boga“ u Sent Etjenu. A šta se domaćinu sprema moglo je da se nasluti već u desetom minutu. Kolektivnu akciju odlično je završio Depaj.

Tu smo videli kolekmtivni duh, a kod drugog gola čist individualni kvalitet. Fekir je uzeo loptu, trčao je kao da je izbačen iz katapulta i potom opalio. Golman domaćina Rufije je mogao samo da ulepša ovaj sjajan momenat.

Ništa se u ovom meču nije pitao Sent Etjen. Još kada je u 47.minutu pocrveneo štoper domaćina Lakroiks znalo se da se domaćinu ne piše dobro. Golove su postizali Dijaz, Traore i na kraju Fekir.

Međutim, Fekir je tada odlučio da pojača veliki trijumf... Znate šta se desilo.

LIGA 1 - 12. KOLO