Izvor: Piplmetar.rs, 04.Okt.2023, 18:30
Feđa Dudić “probudio“ Kragujevčane, Radnički predao “fenjer“ Pančevcima!
Derbi začelja odigran je večeras u Pančevu, gde je domaći Železničar dočekao ekipu kragujevačkog Radničkog 1923.
Bio je to duel dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli, koje su posle večerašnjeg susreta zamenile mesta. Naime, Radnički 1923 je kao gost trijumfovao rezultatom 2:0, što mu je druga pobeda u sezoni i sada ima šest bodova na pretposlednjem mestu, a Železničar je pao na dno tabele sa samo četiri boda od početka sezone.
Iako je u pripremi meča >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << imao mnogo kadrovskih problema, ovo je bio uspešan debi novog trenera Radničkog Feđe Dudića koji je nedavno preuzeo ekipu od Dejana Joksimovića.
Posao Kragujevčanima je mnogo olakšao rani gol Žofrija Činedua koji je već u sedmom minutu igre doneo prednost gostima. Bila je to brza akcija napadača Radničkog koji je izbegao ofsajd zamku, a onda iskosa sa leve strane majstorski poslao loptu u suprotni ugao gola golmana Lukića za 0:1.
Kapiten Železničara Aleksandar Đorđević je mogao da donese izjednačenje domaćima u 42. minutu, ali nije bio precizan, baš kao ni sredinom drugog poluvremena.
Na drugoj strani, mogao je i Činedu u 64. minutu da reši meč. Bila je to slična situacija kao kod vodećeg gola. Sada mu je Pecelj poslao dugu loptu, Činedu je dugim koracima ušao u kazneni prostor,m ali ovoga puta golman Železničara je istrčao na vreme i zaustavio njegov pokušaj.
Naravno, domaći su kako se meč bližio kraju pokušavali da izvrše pritisak na polovini Radničkog, pa su u 77. minutu iznudili i slobodan udarac posle Zorićevog prekršaja nadomak kaznenog prostora, iskosa sa leve strane. Đorđević je izveo taj slobodan udarac, gađao je gornji levi ugao Lekovićevog gola, ali je zamalo bio neprecizan, a uz to je i golman Leković pročitao njegovu nameru.
Samo pet minuta kasnije, Radnički je uzvratio i – rešio pitanje pobednika. Akcija gostiju je tekla po levoj strani, Jovanović je prosledio lop
Opširnije
Izvor: Sportske NET
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Borac rutinski sa Cibonom za uspešan start sezone
Izvor: Piplmetar.rs, 04.Okt.2023
Košarkaši čačanskog Borca ostvarili su pobedu u prvom kolu regionalne AdmiralBet ABA lige. Oni su večeras pred svojim navijačima savladali zagrebačku Cibonu rezultatom 86:79.. Gosti iz Zagreba su još uvek u fazi formiranja ekipe, a u Čačak su stigli samo sa desetoricom igrača u svom sastavu.. I...







