Arsenal održava korak

Izvor: RTS, 10.Apr.2011, 20:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arsena ne dozvoljava Mančesteru da se odlepi. Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostovanju Blekpul sa 3:1, u utakmici 32. kola Premijer lige. Trka za šampiona se nastavlja iako Arsenal zaostaje sedam bodova za liderom, stim da ima i utakmicu manje. Za Arsenal branio Jens Leman.

Golove za Arsenal postigli su Abu Dijabi u 18. Emanuel Ebue u 21. i Robin van Persi u 76. minutu. Jedini pogodak za domaći tim postigao je Geri Tejlor-Flečer u 52. minutu. Arsenal ima 62 boda, sedam manje, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali i utakmicu manje od prvoplasiranog Mančester junajteda, koji je pobedio Fulam sa 2:0.

"Naporno smo radili i zaslužili smo pobedu. Verujem da možemo da pobedimo u svakoj utakmici. Do kraja šampionata igraće se još sedam mečeva i sve zavisi od nas", rekao je Van Persi.

Za ekipu Arsenala branio je 41-godišnji Jens Leman, pošto je na zagrevanju uoči utakmice Manuel Almunija povredio koleno. To je bila 200. utakmica nemačkog golmana u dresu Arsenala.

"Ponekad vam život donese iznenađenja i nikada ne znate šta će se sledeće dogoditi. Ponovo smo u igri i videćemo šta će biti na kraju", rekao je Leman.

Sa druge strane, Blekpul se bori za opstanak u Premijer ligi, nalazi se na 17. mestu sa 33 boda i ima bod više od Vest Hema koji se nalazi u zoni ispadanja.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu Njukasl sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Džejms Kolins u 24. minutu.

Aston Vila je posle devete prvenstvene pobede sa 16. skočila na 14. mesto i sada ima 37 bodova, dok je Njukasl ostao na devetom mestu sa dva boda više.