Ostaci kneza Pavla u Beogradu

Izvor: B92, 04.Okt.2012, 01:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ostaci kneza Pavla u Beogradu

Beograd -- Posmrtni ostaci kneza Pavla, kneginje Olge i kneževića Nikole Karađorđevića biće preneti u Sabornu crkvu u Beogradu, gde će biti izloženi do petka, 5. oktobra.

Prenosu posmrtnih ostataka prisustvovaće i patrijarh srpski Irinej, navodi se u saopštenju vladine Kancelarije za saradnju s medijima.

Posmrtni ostaci članova kraljevske porodice Karađorđević biće preneti na Oplenac, u Crkvu Svetog Đorđa 5. oktobra, u 18.30 sati.

Ceremonija polaganja posmrtnih ostataka počinje u subotu, 6. oktobra, u 10 časova, liturgijom u Crkvi Svetog Đorđa na Oplencu, a nakon parastosa obratiće se predsednik Srbije Tomislav Nikolić.
Pogledaj vesti o: Slava Sveti Nikola

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

KONAČNO U OTADŽBINI: Mošti kneza Pavla u Beogradu!

Izvor: Telegraf.rs, 04.Okt.2012

Posmrtni ostaci kneza Pavla, kneginje Olge i kneževića Nikole Karađorđevića biće preneti u Sabornu crkvu, a tom činu prisustvovaće i patrijarh srpski Irinej

Nastavak na Telegraf.rs...

Pošta knezu Pavlu

Izvor: RTS, 04.Okt.2012

Danas će biti preneti posmrtni ostaci kneza Pavla, kneginje Olge i kneževića Nikole Karađorđevića u Sabornu crkvu u Beogradu. Posmrtni ostaci će na Oplenac biti prebačeni sutra, a sahranjeni u subotu...Posmrtni ostaci kneza Pavla, kneginje Olge i kneževića Nikole Karađorđevića biće preneti...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.