Izvor: PRObjave.com, 27.Okt.2010, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zorana Arunović i Andrea Arsović osvojile šesta mesta u finalu Svetskog kupa u Minhenu

Zorana Arunović, svetska šampionka i vicešampionka, osvojila je šesto mesto vazdušnim pištoljem u finalu Svetskog kupa u Minhenu sa 479,9 (383) kruga. Kristalni globus ISSF osvojila je svetska šampionka iz Minhena ovim oružjem Kira Klimova sa 484,7 (384) kruga. Drugo mesto pripalo je Viktoriji Čajki, (Belorusija) 484, (386) dok je bronzu osvojila pobednica Svetskog kupa u Beogradu minulog leta Francuskinja Selin Gobervil sa 483,3 (382) kruga. Arunovićeva je pre finala bila četvrta. Gobervil je imala najabolje finale (101,3) i domogla se trofeja.

I Andrea Arsović je bila pre finala četvrta sa 397 krugova, ali je plej of gađala najslabije od svih (101,2) i pala je na šesto mesto sa 482,2 (397) krugova. Pobedila je Nemica Sonja Fajlšifter sa 503,5 (399) krugova i izvanrednom finalnom serijom od 104,5 krugova. Tako je pretekla zemljakinju Beate Gaus koja je u osnovnom delu ispostavila apsolutni svetski rekord od 400 krugova ali je završila sa 503,1 krug i izgbila kristalni globus za četiri desetinke! Amerikanka Džejmi Bajerl je bila treća sa 499,2 (396) krugova.

Osvajači medalja u disciplinama u kojima nije bilo srpskih strelaca – vazdušna puška, muškarci: Denis Sokolov (Rusija) 701,5 (597), Nikolo Kampriani (Italija) 698,7 (596), Peter Šidi (Mađarska) 698,3 (595).

MK pištolj, muškarci: Daril Zarenski (SAD) 662,5 (565), Vladimir Isakov (Rusija) 657 (562), Tomojuki Masuda (Japan) 658,8 (559) itd.

Drugog dana Finala Svetskog kupa MK pištoljem gađaće Jasna Šekarić i Zorana Arunović, Damir Mikec i Andrija Zlatić vazdušnim poštoljem, dok će MK puškom trostav 3 puta 20 metaka na vatrenu liniju Lidija Mihajlović.