RUKOMET: Egzibicija Srpske i Srbije za istoriju

Izvor: BanjalukaLive.com, 08.Okt.2014, 10:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajan meč u banjalučkoj dvorani "Borik", pred oko 1.000 gledalaca, odigrale ženske rukometne reprezentacije Republike Srpske i Srbije. Slavila Srbija, ali i Republika Srpska, kojoj je ovo bio prvi, istorijski meč. Ženska seniorska reprezentacija Republike Srpske odigrala je svoju prvu utakmicu u istoriji, i to protiv bratske selekcije Srbije. U revijalnom meču, koji je imao humanitarni karakter, jer će polovina prihoda od ulaznica biti uplaćena za liječenje sestara Tatjane i Milane Gajić, >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << koje boluju od Laforine bolesti, rezultat je ostao u drugom planu, ali vrijedi istaći da su gošće trijumfovale 42:26. REPUBLIKA SRPSKA - SRBIJA 26:42 (7:22) Sjajno su se zabavljale igračice obje reprezentacije, ali i publika u "Boriku", koja je mogla da uživa u maestralnim potezima svjetskih vicešampionki, reprezentativki Srbije, ali i domaćih rukometašica, koje su u ovom meču pisale istoriju rukometnog sporta Republike Srpske. Andrea Lekić, Sanja Damnjanović i Dragana Cvijić u prvom poluvremenu igrale su za Srbiju, a u drugom za Republiku Srpsku, dok su šou upotpunili i selektori Rade Unčanin (Republika Srpska) i Saša Bošković (Srbija), koji su tokom drugog poluvremena nakratko zamijenili uloge, pa je Unčanin predvodio Srbiju, a Bošković reprezentaciju Republike Srpske. Prije početka susreta, gosti iz Srbije uručili su domaćoj selekciji 45 lopti, od čega je prve dvije Andrea Lekić simbolično predala kapitenu Republike Srpske Bojani Babić. U prvoj, istorijskoj utakmici za žensku seniorsku reprezentaciju, prvi gol postigla je Marijana Bogojević, rukometašica Vrbasa, za vođstvo Republike Srpske 1:0. Cvijić i Lekić bile su na kraju najefikasnije u redovima Republike Srpske, sa po četiri gola, dok su Srbiju predvodile Sanja Radosavljević sa devet, odnosno Kristina Liščević sa pet pogodaka. U prvoj, istorijskoj utakmici za žensku seniorsku reprezentaciju, prvi gol postigla je Marijana Bogojević, rukometašica Vrbasa, za vođstvo Republike Srpske 1:0. Prvih desetak minuta, domaće rukometašice držale su kakav-takav priključak za Srpkinjama, ali su u drugom dijelu prvog poluvremena potpuno pale. Seriju Srbije od pet uzastopnih pogodaka pokušao je da prekine selektor Republike Srpske Rade Unčanin tajm-autom, ali nije uspio. Srpske rukometašice nastavile su sa boljom igrom, postigle još pet golova i stigle do prednosti od 15 golova razlike nakon prvog dijela igre - 7:22. Iako su većim dijelom prvog poluvremena Andrea Lekić i Sanja Damjanović sjedile na klupi Srbije, to se nije odrazilo na igru svjetskih vicešampionki. Selektor Saša Bošković iskoristio je priliku da uigra ostale rukometašice, pa su reprezentativke Srbije na pauzu otišle sa ubjedljivom prednošću. Pauzu između dva poluvremena, gledaoci u "Boriku" iskoristili su da siđu na teren i fotografišu se sa najvećim zvijezdama reprezentacije Srbije Andreom Lekić i Sanjom Damnjanović, ali i sa rukometašicama Republike Srpske, koje danas pišu istoriju našeg rukometa. Kako je bilo i planirano, u drugom poluvremenu za Republiku Srpsku nastupile su Lekić, Damnjanović i Dragana Cvijić, a meč revijalnog karaktera ukrasili su i selektori. Rade Unčanin sjeo je na klupu Srbije, a njegov kolega Saša Bošković preuzeo je tim Republike Srpske! U egzibicionoj igri tokom drugog dijela utakmice, igračice se zabavljaju i prave spektakl za publiku. Poslije "promašenog" sedmerca Lekić, odigrana je uigrana akcija golmana Srbije Katarine Tomašević prema liniji Lekić-Damnjanović-Cvijić za efektan pogodak. Sredinom drugog poluvremena Republika Srpska pravi seriju 5:0 za 18:31. Igra se za publiku, a u tom prednjače igračice Srbije u dresu Republike Srpske, trudeći se da izvedu dobre poteze ili da uposle svoje mlađe saigračice. Tada Andrea Lekić spektakularnim golom iz kontre za 20:32 još jednom dokazuje zašto je najbolja rukometašica svijeta. Nedugo nakon toga, zajedno sa Damnjanovićevom napušta teren ispraćene gromoglasnim aplauzom banjalučke publike. (MONDO)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.