Izvor: BanjalukaLive.com, 18.Dec.2012, 16:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela proizvodnja nove Oktavije

U ponedjeljak, 17. decembra u fabrici Mlada Boleslava, u Češkoj, počela je proizvodnja treće generacije modela Octavia. Prvi primjerci ovog automobila naći će se u Škodinim prodajnim salonima krajem januara 2013. godine. U češkom proizvođaču kažu da su zbog pokretanja proizvodnje ovog automobila koji je baziran na novoj MQB platformi izvršili jednu od najopsežnijh modernizacija pogona Mlada Boleslav. Na taj način, kapacitet traka na kojima se sklapaju modeli Rapid i Octavia povećan je sa 800 na 1.200 automobila dnevno. Octavia je najvažniji Škodin model, s obzirom da je njena prodaja u 2012. godini činila 44 odsto svih Opširnije... (http://www.banjalukalive.com/it-auto/pocela-proizvodnja-nove-oktavije.html)
Pogledaj vesti o: Nova godina

Nastavak na BanjalukaLive.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Škoda počela proizvodnju nove Oktavije

Izvor: Nacionalna klasa, 19.Dec.2012, 13:03

Proizvodnja nove Škode Oktavije počela je u fabrici Mlada Boleslav u Češkoj. Prodaja novog modela u Evropi u hečbek varijanti počinje krajem januara sledeće godine, a u maju stiže i karavan.

Nastavak na Nacionalna klasa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.