Uhapšeno više od 100 kriminalaca u Republici Srpskoj

Izvor: S media, 02.Feb.2010, 12:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeno više od 100 kriminalaca u Republici Srpskoj

Direktor policije Republike Srpske Uroš Pena saopštio da je u akciji izvedenoj na celom prostoru RS i distriktu Brčko pod nazivom "Mreža 2010" uhapšeno više od 100 ljudi zbog sumnji da su počinili krivično dela iz oblasti opšteg kriminaliteta i zloupotreba droga, kod kojih je pronadjena i zaplenjena droga, ilegalne cigarete i veća količina oružja i municije, i vozila.

Oduzet je jedan puškomitraljez, 17 komada pušaka, od kojih po jedan snajper, hekler, "tompson", >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << i pet komada pištolja različitog kalibra, kao i osam bombi, veća količina muinicije različitog kalibra, rekao je Pena na vanrednoj konferenciji za novinare u Banjaluci i precizirao da je akcija počela jutros.

On je dodao da je oduzeto 1.279 grama marihuane, 754 grama spida, 44,2 grama heroina, 50 grama kokaina, 339 komada tableta za koje se sumnja da sadrže psihotropne supstance, i dve digitalne vage sa tragovima opojne droge.

Policija je zaplenila i 200 boksova cigareta marke "bond", koji su predmet nedozvoljene trgovine.

Zaplenjeno je i osam vozila, koja su predmet krivičnog dela teške kradje ili krivičnog dela falsifikovanja isprave, sedam motora putničkih motornih vozila i više komada auto delova i registarskih tablica, za koje se sumnja da potiču iz krivičnog dela teške kradje ili krivičnog dejela falsifikovanja isprave.

"U akciji je pronadjen i specijalni alat za kradje putničkih motornih vozila i veći broj predmeta koji potiču iz krivičnog dela provalnih kradja i to televizor, digitalne kamere i drugo", naveo je Pena.

On je rekao da je u policijskoj akciji na području RS i distrikta Brčko bilo angažovano 540 MUP RS i policije distrikta Brčko.

"Tokom ovih aktivnosti razrešeno je više krivičnih dela razbojništva i teških kradja iz ranijeg perioda", rekao je Pena i dodao da je 10 osoba predato nadležnim tužilaštvima.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.