Izvor: RTS, 06.Nov.2015, 16:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen Senad Pekić zbog ubistva dva Srbina
Policija Brčko distrikta uhapsila je na osnovu naloga Tužilaštva BiH, Senada Pekića koji je osumnjičen za ubistvo dvojice ratnih zarobljenika srpske nacionalnosti, Gojka i Cvijetina Radića, u Bukviku kod Brčkog 1992. godine.
Senad Pekić, koji je pod istragom Tužilaštva BiH, osumnjičen je da je u svojstvu pripadnika Hrvatskog veća odbrane u septembru 1992. prilikom napada na selo Bukvik postupao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << protivno odredbama ženevskih konvencija o zaštiti civila i ratnih zarobljenika.
Policija Brčko distrikta Pekića će sprovesti na ispitivanje u Tužilaštvo BiH, koje će nakon ispitivanja doneti odluku o pokretanju predloga za određivanje pritvora ili mera zabrane, prenose mediji u BiH.
Kako je saopšteno iz Tužilaštva, u saradnji sa Agencijom za istrage i zaštitu BiH, policijom Brčko distrikta i Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, ta institucija će nastaviti istragu kako bi bila utvrđena krivične odgovornosti za ubistva oko 50 srpskih civila u Bukviku ratne 1992. godine.




