U Budimpešti i dalje demonstracije protiv novog zakona o radu

Izvor: NoviMagazin.rs, 16.Dec.2018, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Budimpešti i dalje demonstracije protiv novog zakona o radu

Više hiljada građana protestovalo je danas u Budimpešti četvrti dan zbog usvajanja zakona o radu za koji kritičari navode da će ograničiti prava radnika.

Odolevajući temperaturi ispod nule, demonstranti su uzvikivali slogane protiv vlade ispred parlamenta koji je u sredu usvojio sporni zakon.

Na protestu su učestvovali građani s različitih političkih pozicija, uključujući članove stranke Jobik, nekada krajnje desne partije koja se trudi da izgradi imidž >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << umerenije, konzervativne.

Savez sindikata Mađarske predao je danas protestno pismo mađarskom predsedniku Janošu Aderu, tražeći od njega da ne potpiše usvojeni zakon o radu, već da započne sveobuhvatne konsultacije i raspravu o tom zakonu.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.