
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Jun.2024, 18:39
Tri drona snimljena kako se ilegalno približavaju aerodromima u Hrvatskoj
Tri drona snimljena su u periodu od 29. maja do 13. juna kako se ilegalno približavaju putničkim avionima u neposrednoj blizini splitskog i dubrovačkog aerodroma, saopštila je danas Hrvatska agencija za civilno vazduhoplovstvo.
Dva incidenta zabeležena su u fazi sletanja i jedan u fazi poletanja putničkih aviona, piše Jutarnji list.
Letenje dronova u blizini aerodroma mora da odobri kontrola vazdušnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << saobraćaja, a aktivnosti neovlašćenog i protivpravnog upravljanja dronom su kažnjiva i povlače sa sobom prekršajnu i kaznenu odgovornost.
"S obzirom na to da je u toku i protivpožarna sezona, korišćenje dronova u zoni rada protivpožarnih aviona direktno ugrožava bezbednost vazdušnih i kopnenih snaga, pa će pilotske posade obustaviti letačke operacije odmah po uočavanju drona u zoni svojih aktivnosti", upozorili su iz Agencije za civilno vazduhoplovstvo.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
UOČENA 3 DRONA BLIZU AVIONA Prijavljeni incidenti na splitskom i dubrovačkom aerodromu: UGROŽENA BEZBEDNOST PUTNIKA
Izvor: Blic, 20.Jun.2024
Tri drona snimljena u periodu od dve nedelje se ilegalno približavaju putničkim avionima u blizini Aerodroma Split i Dubrovnik, saopštila je u četvrtak Hrvatska agencija za civilno vazduhoplovstvo i upozorila na opasnost od nezakonitog upravljanja dronovima.