Produžen pritvor saradniku D.Šarića

Izvor: B92, 27.Jul.2011, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Produžen pritvor saradniku D.Šarića

Banjaluka -- Vrhovni sud Republike Srpske produžio za još dva meseca pritvor najbližem saradniku Darka Šarića, Zoranu Ćopiću.

Produženi pritvor može trajati najduže do 26. septembra ove godine, potvrdila je sekretarka Vrhovnog suda Jelena Despotović.

Despotovićeva kaže da je Ćopiću pritvor produžen na zahtev Specijalnog tužilaštva RS zbog bojazni od bekstva, uticaja na svedoke i opasnosti da bi njegovim puštanjem na slobodu došlo do remećenja javnog reda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i mira.

Policija RS je Ćopića uhapsila 26. aprila zbog sumnje da je "oprao" 14 miliona maraka koje je navodno Darko Šarić zaradio prodajom kokaina.

Sumnjiči se da je u dogovoru sa drugim osumnjičenima od 2008. do aprila ove godine u RS uneo veće količine nelegalno stečenog novca koji potiče iz krivičnog dela i da je to znao.

Taj novac je upotrebljen za pokretanje fabrike šećera u Bijeljini, čiji je Ćopić postao većinski vlasnik, a sumnjiči se i da je "oprao" 317.000 maraka preduzeća "Aviorent" za kupovinu aviona i 225.000 maraka za kupovinu kuće kroz zajmove njegovog preduzeća "Agrokop eksport-import" i preduzeća "Unis turs" Banjaluka.

Zajedno sa Ćopićem uhapšeni su i direktori njegovih firmi "Aviorent" Drago Nižol i "Agrokop eksport-import" Ljubo Mrđen, koji su posle saslušanja pušteni da se brane sa slobode.

Odlukom Okružnog suda u Banjaluci Ćopiću je blokirana imovina vredna više od 20 miliona maraka. Na osnovu te odluke Ćopiću je zabranjeno da raspolaže zemljištem preduzeća "Agrokop eksport-import" u Laktašima i poslovnim zgradama od nekoliko stotina kvadrata, kao i zemljištem u Bijeljini od 3.053 kvadrata i poslovnim zgradama.

Ćopiću je zabranjeno i raspolaganje sa šest kamiona i četiri putnička vozila, a zaplenjene su i akcije u njegovom vlasništvu u bijeljinskoj šećerani vredne oko 18 miliona maraka.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Produžen pritvor ortaku Darka Šarića

Izvor: Mondo, 27.Jul.2011

Vrhovni sud Srpske produžio je pritvor za još dva meseca Zoranu Ćopiću, koji važi za najbližeg saradnika i perača novca traženog narko bosa.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.