Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Nov.2017, 19:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mektić: Proverićemo informacije o tajnoj Izetbegovićevoj vojsci
Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić najavio je ozbiljnu analizu i proveru činjenica iz informacije o tajnoj vojsci bošnjačkog člana Predsedništva BiH Bakira Izetbegovića, ali je istakao da u toj informaciji ima dosta nelogičnosti.
"Upoznat sam s tom informacijom i treba je, kao i svaku informaciju, uzeti u obzir i razmatranje, ali ne treba ništa uzeti odmah zdravo za gotovo", rekao je Mektić novinarima u Loparama, gde prisustvuje sednici Glavnog odbora Srpske demokratske >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << stranke (SDS).
On je dodao da u toj priči postoje "određene nelogičnosti", jer je diskutabilno da je navodno 9.000 ljudi prošlo kroz vojničku obuku, a da bezbednosne službe to ne saznaju.
Mektić je još kazao da političari i funkcioneri koji se služe ratno-huškačkim izjavama nisu dobronamerni ni za jedan od tri naroda u BiH, niti za samu BiH.
Beogradske "Večernje novosti" objavile su danas da bošnjački član Predsedništva BiH Bakir Izetbegović sprovodi ilegalnu obuku paravojnih formacija koju je do sada prošlo najmanje 9.000 mladih Bošnjaka od 18 do 35 godina, a da je njih 5.000 zadužilo i uniformu i osnovnu vojnu opremu.




