Josipović ne bi pomilovao Rimca, Bandić neodlučan!

Izvor: Vesti-online.com, 08.Jan.2010, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Josipović ne bi pomilovao Rimca, Bandić neodlučan!

Predsednički kandidat Ivo Josipović ističe kako će instituciju pomilovanja koristiti pod vrlo strogim i kontroliranim uslovima, dok Bandić kaže da bi slušao šta kaže Komisija za pomilovanja, prenosi portal Jutarnji.hr.

"Nikada ne bih pomilovao Sinišu Rimca", izjavio je kandidat za predsednika Hrvatske Ivo Josipović. "Neću davati pomilovanje ubicama, silovateljima, ratnim zločincima i pripadnicima organizovanih kriminalnih grupa", naglasio je on.

Josipović >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je rekao da će instituciju pomilovanja koristiti pod vrlo strogim i kontrolisanim uslovima.

Njegov protivkandidat Milan Bandić je na isto pitanje odgovorio: "Predsedničko pomilovanje je akt milosrđa i ja bih pomilovao svakog koga Komisija za pomilovanja potvrdi, tj. svakoga ko ispuni uslove Komisije", objasnio je Bandić na svojoj poslednjoj predizbornoj konferenciji za medije.

Inače, Siniša Rimac je osuđen na osam godina zatvora zbog ubistva srpskih civila u Pakračkoj poljani. Iako je priznao i ubistvo 12-godišnje Aleksandre zbog proceduralne pogreške za to nije osuđen. Smanjenje kazne za godinu dana Rimcu  je nedavno odobrio predsednik Stjepan Mesić.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.