Bajaga nepoželjan i u Sisku?

Izvor: RTS, 11.Sep.2018, 16:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajaga nepoželjan i u Sisku?

Udruženja ratnih veterana u Sisačko-moslovačkoj županiji smatraju "neprimerenim i neumesnim" da Momčilo Bajagić Bajaga 15. septembra održi koncert povodom Dana piva u Sisku.
Posle afere zbog otkazivanja Bajaginog koncerta u Karlovcu, postoji mogućnost da istaknuti srpski muzičar u toku predstojećeg vikenda neće nastupiti ni u Sisku, ako se udovolji želji sisačko-moslavačkih ratnih veterana, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << navodi hrvatski portal 24sata.hr.

Naime, u saopštenju veterana, koje portal prenosi u celosti, piše da se "pesama koje je pevao Momčilo Bajagić Bajaga za vreme rata ne bi posramio ni jedan četnički vojvoda".
Saopštenje je, kako veterani kažu, izdato na osnovu niza "uznemiravajućih i neproverenih navoda" na društvenim mrežama i portalima o navodnim gotovim optužnicama protiv veterana, i nakon sastanka Koordinacije udruženja veterana Sisačko-moslavačke županije održanog 6. septembra".
Veterani kažu da je "neprimereno i neumesno" u Sisak, "grad hrvatskih pobeda", dovoditi estradne umetnike koji su, kako tvrde između ostalog, "za vreme rata na okupiranim područjima Hrvatske podržavali i nastupali za teroriste koji su okupirali trećinu Hrvatske".
"Pesme koje je pevao Momčilo Bajagić Bajaga, kakvih se ne bi posramio ni jedan četnički vojvoda, uključujući i Boru Čorbu, njegovog nekadašnjeg gazdu i poslodavca, vrlo jasno govore koga je podržavao i bodrio", navodi se u saopštenju.
Hrvatski ratni veterani zaključuju da dovođenje takvih estradnih umetnika "pored toliko hrvatskih pevača koji žive i rade i plaćaju porez u Hrvatskoj otvara nezaceljene rane stradalnika rata ne samo u gradu Sisku nego i u celoj Hrvatskoj".

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NOVI UDAR NA BAJAGU U HRVATSKOJ Ratni veterani OPET pokušavaju da mu zabrane nastup

Izvor: Kurir, 11.Sep.2018

Udruženja ratnih veterana u Sisačko-moslovačkoj županiji smatraju "neprimerenim i neumesnim" da Momčilo Bajagić Bajaga 15. septembra održi koncert povodom Dana piva u Sisku.

Nastavak na Kurir...

Hrvati ne žele Bajagu ni u Sisku?

Izvor: Večernje novosti, 11.Sep.2018

Ratni dobrovoljci opet dižu tenzije zbog srpskog rokera TAMAN što su se stišale strasti oko otkazivanja nastupa Bajage i "Instruktora" u Karlovcu, koji je trebalo da bude održan 3. septembra, u Hrvatskoj se ponovo dižu tenzije uoči narednog koncerta čuvenog srpskog benda,...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.