Izvor: Luftika.rs, 21.Sep.2023, 21:05

Tuže Gugl zbog smrti člana porodice, zastarela mapa ga odvela u provaliju

Porodica Amerikanca Filipa Paksona, koji se udavio nakon što je sleteo sa srušenog mosta, tvrdi da je poginuo jer Gugl nije ažurirao svoje mape.
U svojoj tužbi navode da Gugl iz nemara nije ažurirao svoju aplikaciju. Portparol Gugla rekao je da kompanija razmatra optužbe.
Filip se vraćao kući sa proslave ćerkinog devetog rođendana u kući prijatelja i bio je u nepoznatom kvartu u vreme svoje smrti, navodi se u tužbi porodice, a prenosi Bi-Bi-Si.
Njegova žena je druge >> Pročitaj celu vest na sajtu Luftika.rs << dve ćerke odvela kući ranije, a on je ostao da pomogne oko čišćenja, dodaju.
– Oslonio se na Gugl Mape, očekujući da će ga bezbedno uputiti ka njegovoj kući . Ni ne sluteći je sledio Guglove zastarele smernice, do onoga što je njegova porodica kasnije saznala da se zove „Most za nigde“, udarivši u Snou Krik, gde se udavio – rekli su advokati Filipove porodice.
Tvrde da je lokalno stanovništvo uporno tražilo od Gugla da ažuriraju onlajn mape, nakon što se most srušio 2013. godine.
Marina pretraživala „Gugl Mape“ pa ugledala pokojnog oca kako jezdi u „plavoj ptici“
Izvor: Kurir.rs/BBC

Nastavak na Luftika.rs...






Povezane vesti

Amerikanac poginuo kada je sleteo s urušenog mosta,porodica tuži Gugl Maps

Izvor: B92, 22.Sep.2023, 12:48

Porodica Amerikanca koji se utopio nakon što je sleteo s urušenog mosta, optužuje Gugl za njegovu smrt jer nije ažurirao svoje mape...Porodica Filipa Paksona tuži kompaniju zbog njegove smrti, tvrdeći da Gugl zbog nemara nije naveo da se most urušio devet godina ranije, prenosi Gardijan...Pakson...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.