Izvor: Advertiser-Serbia.com, 28.Okt.2015, 08:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Operativna dobit HRT-a porasla za 22 posto
ZAGREB – Prema izveštaju o poslovanju za prvih devet meseci 2015 Hrvatska radiotelevizija (HRT) ostvarila je neto operativnu dobit od 143,1 milion kuna, što je porast od 22 % ili 25,8 miliona kuna u odnosu na isti period prošle godine
Ukupan prihod iznosi 1,055 milijardi kuna, što je 3,4 miliona kuna više nego u istom periodu prošle godine. Ukupan rashod istovremeno iznosi 911,7 miliona kuna, što je manje za 2,4 % ili 22,4 miliona kuna u odnosu na isti period prošle godine. >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com <<
„Ovaj je rezultat ostvaren povećanjem efikasnosti upravljanja i smanjenjem ukupnih troškova poslovanja tokom sprovođenja programa reorganizacije i uvođenja nove jedinstvene funkcionalne multimedijalne organizacije. Uz dalji nastavak modernizacije tehnologije i ulaganja ovi će rezultati doprineti stvaranju temelja za dugoročnu stabilnost i održivost poslovanja te održivi razvoj HRT-a“, izjavio je urednik Poslovanja HRT-a Boris Sruk.
Istakao je kako je broj radnika od početka sprovođenja programa reorganizacije smanjen s 3360 na 2926, odnosno za 434 radnika ili 12,9 %, a ukupna masa plata manja je za 8,9 % u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Zahvaljujući ostvarenim poslovnim rezultatima nastavlja se ulaganje u novu tehnološku i produkcijsku infrastrukturu te poboljšanje uslova i tehnološke osnove rada u cilju povećanja efikasnosti i proizvodnog povezivanja programskih celina. U potpunosti su uvedene digitalne tehnologije televizijske proizvodnje u HRT-ovom centru Rijeka, HRT-ovom centru Split i HRT-ovom centru Osijek, a u nove su se savremeno uređene prostore uselili HRT-ov centar Dubrovnik, HRT-ov centar Zadar i HRT-ov centar Čakovec i Varaždin te su objedinjeni i modernizovani HRT-ov centar Pula i HRT-ov centar Knin. Tehnološka se modernizacija nastavila i u trećemu tromesečju 2015., za što je do kraja navedenog perioda pokrenuto 128,7 miliona kuna ulaganja.
Istovremeno je, u odnosu na prvih devet meseci prošle godine, opseg emitovanog radijskog i televizijskog programa i ostaloga programskog sadržaja veći za 1,9 %, a proizvedenogza 6,8 %, dok je gledanost (AMR) programa Hrvatske televizije (HRT – HTV) u prvih devet meseci 2015. veća za 0,2 %. Udeo u gledanosti (share) televizijskih kanala u prvih devet meseci 2015. iznosi 28,6 %, što je povećanje za 0,1 % u odnosu na isti period prošle godine.
Slušanost programa Hrvatskoga radija (HRT – HR) ostala je na istom nivou kao i u prvih devet meseci prošle godine. Broj korisnika mrežnog portala Hrvatske radiotelevizije (www.hrt.hr) povećao se za 142 000 (odnosno za 68 %) te doseže brojku od 351 000 korisnika.
Izvor: Lider Press
Nastavak na Advertiser-Serbia.com...







