
Izvor: Advertiser-Serbia.com, 02.Okt.2025, 11:04
[O TRADICIONALNIM MEDIJIMA] MIRJANA PETROVIĆ, Media House: „Tržište oglašavanja karakterišu konstantni pritisci da se cene zadrže na niskom nivou”
Kako vidite stanje u domaćim tradicionalnim medijima? Koje procese prepoznajete u njihovom radu i postojanju? Koje značajne pojave primećujete u medijima bilo da su pozitivne, bilo da su negativne?
– Situacija na medijskoj sceni Srbije je kompleksna.
Domaći mediji se nalaze u složenom i dinamičnom procesu promena koji traje već duže vreme, ali bez jasne vizije i stabilnog institucionalnog okvira koji bi taj proces učinio održivim. Promene koje se dešavaju nisu samo posledica tehnološkog razvoja i promena u navikama publike, već su duboko ukorenjene u društvenim, ekonomskim i političkim okolnostima koje oblikuju rad medija i novinara.
Utisak je da su mediji danas često više refleksija postojećih...
Nastavak na Advertiser-Serbia.com...