Google će proveravati sve oglašivače

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 24.Apr.2020, 14:15

Google će proveravati sve oglašivače

Oglašivači će morati da daju lične podatke i dokumente o kompaniji koji dokazuju ko su i u kojoj zemlji rade, najavio je Google.

Do sada je Google tražio proveru identiteta samo za političke oglašivače koji su na njegovoj platfromi objavljivali oglase u izbornim kampanjama.

Postupak verifikacije često se koristi kako bi se filtrirali sumnjivi oglašivači, poput onih koji su tokom pandemije korona virusa prodavali lažne medicinske zaštitne maske.

Kompanija >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << je najavila da će početi da verifikuje oglašivače u fazama, prvo u Sjedinjenim Državama i potom da nastavi da širiti tu praksu globalno, i da očekuje da će do završetka procesa trebati nekoliko godina.

Google je rekao da će korisnici moći da vide informacije o oglašivačima čiji im se oglasi prikazuju počevši od ovog leta.

Izvor: SEEbiz

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.