Brojne novine u letnjem redu letenja

Izvor: Mondo, 26.Mar.2018, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brojne novine u letnjem redu letenja

Na Beogradskom aerodromu počinje letnji red letenja, a evo kakve to izmene donosi.

Foto: MONDO, Lana Stošić

Na Beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" prema letnjem redu letenja koji je počeo da se primenjuje, planirano je da 32 aviokompanije saobraćaju prema 69 aerodroma u 38 država u Evropi,Sjedinjenim Američkim Državama, Severnoj Africi, Bliskom i Dalekom Istoku.

Letnji red letenja primenjivaće se do subote, 27. oktobra 2018. godine. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Sezona će biti unapređena letovima nacionalne avio-kompanije za Hamburg i Sankt Peterburg, a i aviokompanija Vueling Airlines letove za Barselonu obavljaće takođe od početka letnje sezone.

Najznačajnije novine u redu letenja nacionalne aviokompanije "Er Srbija", kako navode, tokom letnje sezone su brojna povećanja broja nedeljnih letova u špicu sezone.

Broj letova za Bukurešt biće uvećan za četiri nedeljna leta, za Cirih za tri nedeljna leta, za Prag i Zagreb za dva nedeljna leta, a za po jedan će biti uvećan broj nedeljnih letova za Atinu, Banjaluku, Brisel, Milano, Njujork, Sankt Peterburg, Štutgart i Tiranu.

Takođe, 11. maja biće nastavljeni sezonski letovi za Split, 14. maja za Dubrovnik, a 11. juna za Pulu.

Aviokompanija Hainan od početka ovogodišnje letnje sezone saobraćaće za Peking, dok će ponuda direktnih letova za Teheran, koji su počeli 10. marta, a koja je u međuvremenu proširena, biće dodatno uvećana od 6. aprila, kada će i treća iranska aviokompanija započeti letove iz Beograda.

U redovnom aviosaobraćaju, aviokompanija "Izi džet" će od 31. jula započeti letove za Bazel, a od 10. avgusta i za Berlin, dok će avio-kompanija Croatia Airlines 12. maja započeti sezonske letove za Split, Ellinair 6. juna za Iraklion, Eurowings 26. jula za Štutgart.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.