Izvor: KGsport.info, 12.Nov.2018, 01:24

Grošničani „trojkom“ ispratili Toponičane (FOTO)

Fudbaleri Vodojaže zabeležili novu „trojku“ i ostali uz grupu ekipa u vrhu tabele

U susretu 12. kola Šumadijsko-raške zone, fudbaleri Vodojaže savladali su Šumadiju iz Toponice sa 3:0 (1:0) i ostali u konkurenciji za vrh tabele. Bila je ovo druga vezana, a ukupno sedma pobeda Grošničana u ovoj sezoni.
Posle remija u gradskom derbiju sa Šumadijom 1903 (2:2), fudbaleri Vodojaže su morali da se „izvade“ za izgubljena dva boda pred svojim navijačima >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << nakon dva gola prednosti. U prethodnom kolu kao gosti pobedili su u Kovačima Apolon 2018 (1:0), a danas su savladali Toponičane sa ubedljivih 3:0 i osvojili važne bodove u trci za vrh tabele.
Bio je to susret dve ekipe koje su nastupile bez nekih standardnih prvotimaca. Vodojaža se pojavila bez kapitena Uroša Vukovića i prvog golmana Marka Živaka. Gosti, koje vodi nekadašnji trener Šumadije 1903 Miroslav Stakić, došli su u Grošnicu bez prvog golmana Marjanovića i iskusnih igrača Čabaka, Tankosića i Đurića. To je bio i razlog što obe ekipe nisu prikazale mnogo toga na terenu.
Igrači Šumadije nisu uspeli da postignu gol  i ostavili su bodove u Grošnici
Posle povrede u susretu sa Šumadijom 1903, danas je za Vodojažu nastupio Lazar Kovačević i odigrao 50 minuta, ali je uspeo da postigne vodeći pogodak za domaćina. Inače, Grošničani su od početka krenuli ofanzivno i preko brzonogih Stevića i Đokića zadavali protivniku puno problema po bokovima.
Tako je u 10. minutu Stević ubacio loptu sa desne strane, Despotović je prosledio do usamljenog Kovačevića, kome nije bilo teško da desnom, zdravijom nogom zatrese mrežu i dovede svoju ekipu u vođstvo od 1:0.
Lazar Kovačević je pogotkom nagovestio ubedljivu pobedu Grošničana
Tri minuta kasnije Despotović je iz neposredne blizine pokušao glavom da duplira prednost, ali je pogodio gostujućeg golmana.
Fudbaleri Šumadije imali su potom dve prilike za izjednačenje, koje nisu iskoristili Nikolić i Parezanović. Prvi udarac zaustavila je prečka, a drugi pokušaj je završio u rukama golmana Šarca. Odmah se i na drugoj strani uzdrmala prečka posled udarca Đokića.
Zatim je i Milosavljević dobro šutirao sa šesnaest metara po zemlji, alli je vremešni golman gostiju Mićić uspeo da spreči pogodak.
Do odlaska na odmor Toponičani su još dva puta pripretili golmanu Šarcu. Matanović je sa leve strane oštro šutirao, ali je golman Vodojaže bio na mestu, dok je udarac Dimitrijevića završio za nekoliko santimetara iznad prečke, pa se na odmor otišlo sa golom prednosti za domaćina.
Igrači Šumadije su pretili domaćinu „praznim puškama“
U drugom poluvremenu postignuta su još dva pogotka. U 60. minutu štoper Komatina, koji često pravi izlete do protivničkog kaznenog prostora, iz slobodnog udarca pokušao je da poveća rezultat, ali je njegov šut sa osamnaest metara golman Šumadije uspeo da zaustavi.
Ipak, dva minuta kasnije golman Mićić je iz drugog puta savladan. Stević je ubacio loptu u kazneni prostor protivnika, a iskusni Komatina iz prve je loptu poslao u mrežu.
Jedna od prilika pred golom gostiju
VODOJAŽA – ŠUMADIJA (T) 3:0 (1:0)
Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Miloš Nikolić.
Pomoćnici: Siniša Bacić, Stefan Gavrilović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Kovačević u 10, Komatina u 62. i Stević u 76. minutu.
Žuti kartoni: Nikolić, Matanović, Spakić (Šumadija).
VODOJAŽA: Šarac, Dajić (od 70. Todorović), Đokić, Tanasijević, Komatina, Vasiljević, Stević, Milosavljević, Despotović (od 63. Blagojević), Mijalčić, Kovačević (od 50. M. Živak).
ŠUMADIJA: Mićić, Spakić, Vujović, Matanović, Vučićević, Dimitrijević, Nikolić (od 52.S. Cekić), Parezanović, Čolović, Gajović, Đokić (od 58. Đ.Cekić).
Danas su odigrana još dva susreta 12.kola Šumadijsko-raške zone. Polet je u Ratini pobedio Karađorđa iz Ribnice sa 4:0, a Bane iz Raške je bio bolji od Reala u Podunavcima sa 4:1.
Redosled u vrhu tabele ostao je nepromenjen. Sušica je prva sa 28 bodova, a četiri boda manje imaju Gruža i Sloga iz Kraljeva. I pored pobede Vodojaža je ostala na četvrtoj poziciji sa 23 boda.
U narednom kolu Sušica je gost Šumadije u Toponici, Vodojaža putuje u Ribnicu na noge Karađorđu, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje Gružu.
Tekst i foto: M. Jovičić