Izvor: Kurir, 19.Feb.2012, 17:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZBOG NISKOG VODOSTAJA DEO PROKUPLJA BEZ VODE
Možemo samo da čekamo da se otopi sneg na planini i da napuni akumulaciju koja je nažalost sada gotovo potpuno prazna, kazao načelnik Štaba za delovanje u vanrednim situacijama Srđan Mitrović
PROKUPLJE - Deo Prokuplja, prigradska i okolna naselja nemaju vode zbog niskog vodostaja u akumulacionom jezeru Bresnica iz kojeg se snabdevaju.
"Možemo samo da čekamo da se otopi sneg na planini i da napuni akumulaciju koja je nažalost >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sada gotovo potpuno prazna", kazao je Srđan Mitrović, načelnik Štaba za delovanje u vanrednim situacijama.
Uz to je zbog veoma niske temperature proteklih dana došlo do kvarova i pucanja cevi što se sada popravlja.
Problema sa vodosnabdevanjem nemaju oni delovi grada koji se snabdevaju vodom iz reni-bunara kraj reke Toplice, koji se brzo pune vodom od naglog otapanja snega.
Mitrović je rekao da će ekipe danas pokušati da stignu do nekih danima zavejanih sela u Topličkom okrugu.
"Iskoristićemo temperaturu koja je danas u plusu da pokušamo da raščistimo zavejane puteve do sela na Pasjači, Vidojevici i Jastrepcu, gde snega još ima i do metra", rekao je Mitrović.











