
Izvor: Večernje novosti, 17.Jun.2019, 14:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosnet: Imenovanje osuđenog za korupciju uvredljivo
Američki ambasador u Prištini ocenio je da imenovanje Ljuljzima Kadrijua, osuđenog za korupciju, na mesto direktora pravnog odeljenja ministarstva za inovacije i preduzetništvo predstavlja "uvredu za građane Kosova"
Američki ambasador u Prištini ocenio je da imenovanje Ljuljzima Kadrijua, osuđenog za korupciju, na mesto direktora pravnog odeljenja ministarstva za inovacije i preduzetništvo predstavlja "uvredu za građane Kosova". "U kategoriji ''više nekvalikifkovanih >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << imenovanja'', Ministarstvo za inovacije nedavno je imenovalo za pravnog direktora pojedinca koji je osuđen za korupciju, što je potvrđeno i u žalbenom postupku", napisao je Kosnet na Tviteru. To je, kako je dodao, "uvreda za građane Kosova".PROČITAJTE JOŠ - Koha ditore: Ustavni sud Kosova proglasio neustavnim delove zakona o dijalogu sa Srbijom Ovo nije prvi put da Kosnet kritikuje imenovanja u privremenim prištinskim institucijama. Tako je nedavno kritikovao i odluku Ramuša Haradinaja da za svog političkog savetnika postavi Sulejmana Seljimija, koji je u Prištini osuđen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva tokom poslednjih sukoba.PROČITAJTE JOŠ - NOVINAR “FIGARA” KOJI JE PISAO O PATNjAMA SRBA NA KiM: Račak je najveći "fejk njuz" s kraja 20. veka Kosnet je tada naveo da "ratni zločinci nemaju mesta u kosovskoj vladi", nakon čega je usledilo razrešenje Seljimija sa dužnosti.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Večernje novosti...
Kosnet: Imenovanje osuđenog za korupciju uvredljivo za građane Kosova
Izvor: Blic, 17.Jun.2019
Američki ambasador u Prištini, Filip Kosnet, ocenio je da imenovanje Ljuljzima Kadrijua, osuđenog za korupciju, na mesto direktora pravnog odeljenja ministarstva za inovacije i preduzetništvo predstavlja "uvredu za građane Kosova".