Izvor: S media, 18.Apr.2013, 12:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Konsultacije Srba sa severa KiM
Čelnici opština sa severa Kosova obaviće danas konsultacije o koracima koje će poduzeti, a koji zavise od ishoda poslednje runde pregovora Beograda i Prištine
u Briselu i odgovora da li će taj deo pokrajine ostati u ustavno pravnom sistemu Srbije.
Predsednik Opštine Zvečan Dragiša Milović rekao je za agenciju Beta da nema dovoljno informacija o pregovorima i da zato ne može da komentariše poslednju, devetu rundu dijaloga.
" >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Očekujemo odgovor da li će sever Kosova i Metohije ostati i dalje u ustavno-pravnom sistemu države Srbije, čiji će se zakoni i Ustav primenjivati na toj teritoriji, a ne da li ćemo mi da biramo komandire policije i tome slično", rekao je Milović.
On je naglasio da, s obzirom na važnost pregovora, očekuje da o razgovarima u Briselu i šta je tačno ponudjeno srpskom pregovaračkom timu budu obavešteni odbornici četiri Skupštine opština sa severa Kosova i Metohije.
(Beta)
Foto: AP Photo/Zveki
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija












