KiM: Za deset dana uhapšeno 19 džihadista

Izvor: B92, 17.Nov.2016, 00:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KiM: Za deset dana uhapšeno 19 džihadista

Kosovska policija je objavila da je uhapsila 19 osoba u poslednjih deset dana pod sumnjom da su povezani s Islamskom državom.

Oni su osumnjičeni i da su planirali izvođenje napada na Kosovu i u Albaniji, prenosi Rojters.

Navodi se da je policija u Prištini saopštila da su osumnjičeni bili u konatktu sa pripadnikom Islamske države Lavdrimom Mudžaherijem, samoproklamovanim "komandantom Albanaca u Siriji i Iraku", od kojeg su primili naredbe za napad.

"Oni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su planirali izvođenje terorističkih napada na Kosovu i napade na izraelsku fudbalsku reprezentaciju i njene navijače tokom utakmice Albanija-Izrael matć", stoji u saopštenju.

Rojters dodaje da je poslednjih godina na Kosovu najmanje 200 ljudi uhapšeno ili bilo pod istragom zbog sumnje u povezanost s Islamskom državom, a da je ukupno 300 otišlo u Siriju da se bori na strani Islamske države i više od 50 ih tamo poginulo.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.