Kancelarija za KiM: Najoštrije osuđujemo upad u Jugobanku

Izvor: Blic, 29.Jul.2015, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kancelarija za KiM: Najoštrije osuđujemo upad u "Jugobanku"

"Najoštrije osuđujemo današnji nasilni upad sudskih izvršitelja i policije u prostorije "Jugobanke" u severnom delu Kosovske Mitrovice, Gračanici i Štrpcu, izvršen sa ciljem da Srbi na KiM budu finansijski blokirani.

- Svaka blokada rada "Jugobanke“, jedine srpske banke na Kosovu i Metohiji, imala bi nesagledive posledice po srpski narod i njegove institucije u pokrajini.

Budući da „Jugobanka“ na KiM deluje u skladu sa svim relevantnim međunarodnim propisima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i u okviru finansijskog sistema koji je pod okriljem Republike Srbije i Narodne banke Srbije, svaki neovlašćeni upad u prostorije banke radi nekakvog kontrolisanja dokumentacije može se tumačiti samo kao loš izgovor za izazivanje šire društvene nesigurnosti i nestabilnosti.

Današnji upad u banku nad kojom Priština nema nikakvu nadležnost, nova je u nizu provokacija koje za cilj imaju opstrukciju procesa normalizacije odnosa.

Ovakva provokacija usred otvorenih briselskih razgovora na brojne druge teme, i bez prethodnih razgovora o poslovanju privrednih subjekata, najblaže rečeno jeste nedobronamernost koja kvari šanse za razgovor u civilizovanoj atmosferi.

Pozivamo Prištinu da prestane sa konstantnim destruktivnim aktivnostima u procesu normalizacije odnosa, a sve relevatne faktore da reaguju i obezbede zaštitu srpske imovine i uslove za nesmetano poslovanje srpskih pravnih i fizičkih lica na KiM, a građanima pravo na normalan život - navode u Kancelariji za KiM.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Kancelarija za KiM osudila upad izvršitelja u Jugobanku na Kosovu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Jul.2015

Kancelarija za Kosovo i Metohiju osudila je današnji upad sudskih izvršitelja i policije u prostorije "Jugobanke" u severnom delu Kosovske Mitrovice, Gračanici i Štrpcu koji je, kako se navodi, izvršen sa ciljem da Srbi u pokrajini budu finansijski blokirani...Kako se navodi u saopštenju, svaka...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.