Jablanović pušten na slobodu

Izvor: Blic, 05.Jun.2017, 09:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jablanović pušten na slobodu

Odlukom tužioca lider Partije kosovskih Srba Aleksandar Jablanović je pušten na slobodu, javio je RTS.

On je sinoć uhapšen pošto je prethodno pretio oružjem aktivistima Srpske liste.

Šef istrage kosovske policije na severu Kosova i Metohije Željko Bojić potvrdio je sinoć da je Jablanović uhapšen oko 20.15, a policija je pronašla pištolj kojim je pretio stranačkim aktivistima Srpske liste.

Jablanovic je ispitan u stanici u Leposaviću.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Inače, Kancelarija za KiM najoštrije je osudila napad Jablanovica na pripadnike Srpske liste nazivajući ga siledžijskim.

Kancelarija za KiM najoštrije je osudila napad lidera Partije kosovskih Srba Aleksandra Jablanovića na aktiviste Srpske liste u Leposaviću, nazivajući ga siledžijskim.

Kancelarija je apelovala na sve građane Srbije na KiM da ne nasedaju na provokacije političara koje je Priština kandidovala kako bi uneli pometnju među srpski narod u našoj južnoj pokrajini.

Vanredni parlamentarni izbori na KiM održavaju se 11. juna.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.