Đurić i Ditman: Cilj Srbije i Nemačke stabilnost u regionu

Izvor: Blic, 18.Avg.2015, 15:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đurić i Ditman: Cilj Srbije i Nemačke stabilnost u regionu

Srbija i Nemačka imaju isti cilj - stabilnost u regionu, a Srbija u Nemačkoj ima pouzdanog partnera i podršku u evropskim integracijama, saglasili su se danas u razgovoru direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić i ambasador Nemačke u Srbiji Aksel Ditman.

Kako je saopšteno iz Kancelarije za KiM, Djurić je na sastanku upoznao ambasadora Ditmana sa položajem i problemima sa kojima se srpski narod suočava na Kosovu i Metohiji.

Bilo je reči i o slučaju Olivera Ivanovića, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a Djurić je izrazio očekivanja da će se Ivanović posle 26. avgusta naći na slobodi "u skladu sa zakonom, pravom i pravdom", ukazujući na krajnje nehuman tretman koji ima lider Gradjanske inicijative SDP.

Djurić je informisao Ditmana i o toku političkog dijaloga u Briselu i iskrenoj posvešćenosti Beograda punom sprovodjenju Prvog briselskog sporazuma.

Djurić je naglasio da je u nastavku procesa normalizacije odnosa Beograda i Prištine i jačanja srpske zajednice na KiM ključno pitanje konstituisanja Zajednice srpskih opština.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.