DSK vodi u Prištini, Peći, Gnjilanu

Izvor: B92, 03.Nov.2013, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSK vodi u Prištini, Peći, Gnjilanu

Priština -- Opozicioni Demokratski savez Kosova vodi u Prištini, Peći i Gnjilanu, navodi Koalicija nevladinih organizacija Demokratija na delu koja prati lokalne izbore.

Prema do sada prebrojanim glasovima u Prištini vodi dosadašnji gradonačelnik i lider DSK Isa Mustafa sa 43,6 odsto glasova, na drugom mestu je kandidat pokreta Samoopredeljenje Špend Ahmeti sa 31 odsto glasova, što znači da će ta dva kandidata biti u drugom krugu glasanja.

Ako budu potvrđeni ti rezultati, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u drugi krug neće ući kandidat vladajuće Demokratske partije Kosova Agim Čeku.

Kandidat za gradonačelnika Prištine iz pokreta Samoopredeljenje Špend Ahmeti izjavio je večeras da je sa 30 odsto glasova ušao u drugi krug izbora.

Ahmeti je izjavio da je za samo deset odsto glasova iza sadašnjeg gradonačelnika i lidera DSK Isa Mustafe i izrazio uverenje da će u drugom krugu postiće još bolji rezultat.

Kandidat Samoopredeljenja, koje se zauzima za prekid razgovora sa Beogradom i odlazak medjunarodnih misija sa Kosova, rekao je novinarima u Prištini da je u gradskim sredinama dobio više glasova od Mustafe, ali da je Mustafa dobio više glasova u seoskim naseljima

i u naselju Vranjevac u gradu.

U Prizrenu vodi sadašnji predsednik opštine Prizren i kandidat DPK, Ramadan Muja sa 33.7 odsto glasova, dok je iza njega kandidat DSK Ečerem Krieziu.

U Đakovici vodi kandidatkinja Alijanse novo Kosovo i bivša zamenica premijera i ministarka trgovine Mimoza Kusari Ljilja sa 39,4 odsto. Iza nje je aktuelni predsednik Djakovice i kandidiat AZBK, Palj Ljekaj, sa 38,3 odsto.

U Peći vodi kandidat iz DSK Gazmend Muhadžeri sa 41,1 odsto glasova, a iza njega je sadašnji predsednik i kandidiat AZBK Alji Beriša sa 35,5 odsto.

I u Gnjilanu vodi kandidat DSK Ljutfi Haziri sa 43 odsto, dok je iza njega sadašnji predsednik opština Gnjilane i kandidat DPK Chemajilj Mustafa sa 27 odsto glasova.

Demokratija na delu je ocenila da je izborni proces sem manjih nedostataka, ne računajući sever, u celini bio redovan, miran i demokratski i najavila da će sutra izaći sa preliminarnim rezultatima za sve opštine na Kosovu.

Pristina LDK out celebrating, VV (2) PDK (3) @mimozakusari wins Gjakova. Peja LDK ahead PDK Prizen for now.

— Tim Judah (@timjudah1) November 3, 2013

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Opozicioni DSK vodi u Prištini, Peći i Gnjilanu

Izvor: RTS, 03.Nov.2013

U Prištini, Peći i Gnjilanu vodi opozicioni DSK, saopštila Koalicija nevladinih organizacija koja prati glasanje na lokalnim izborima na Kosovu. U Prizrenu vodi vladajući DPK, Hašima Tačija...Opozicioni Demokratski savez Kosova (DSK) vodi u Prištini, Peći i Gnjilanu, saopštila je Koalicija nevladinih...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.