Izvor: Danas, 22.Okt.2015, 21:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plejboj diže Studenjak na noge
Ovog petka, 23. oktobra, kultna beogradska grupa Plejboj će svojim zvukom euforično podići publiku Studenjaka na noge. Uz jak zvuk gitare i prepoznatljiv saksofon Plejboj će u Velikoj sali Doma kulture Studentski grad ređati hitove poput: "Ko je ko", "Plejboj", "Znaj", "Nije lako", "Nemam vremena". Koncert je najavljen za 21 sat a ulaz je slobodan.
Grupa >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << Plejboj je nastala pre više od 20 godina, sada davne 1992, u Beogradu. Kombinujući različite žanrove, izgradili su svoj zvuk, obeležen čvrstim bas i bubnjarskim ritmovima, sa gitarskim deonicama ispresecanim saksofonskim bravurama. To je bila kombinacija koja je tih mračnih godina donela nešto novo i retko dobro na scenu. I to pravu scenu, onu pozorišnu, jer odatle je Plejboj krenuo u svoje koketiranje sa ulogom kultnog benda, koju će u narednim godinama zauzeti i do danas održati.Učestvujući u predstavi "Trinidad" u okviru Bitef teatra, bend se prvi put predstavio široj publici, a pesma "Ja hoću mambo", koja je nastala u okviru predstave i bila otpevana od strane poznatih beogradskih glumaca, postala je hit koji je prevazišao glumačke okvire i zašao duboko u muzičke. Tada je došlo vreme i za prvi album. Na "Sviraj dečko" se okupila impresivna plejada saradnika, uz koje je Plejboj razvio sve svoje potencijale, izrodivši, između ostalog, i neke od rok himni devedesetih, kao što su "Grizi metak" ili "Skidam se".Odlične kritike prvog albuma nisu omele bend u ljubavi prema uvezivanju muzike i glume. Tako su pozorišnim iskustvima dodali i filmska, a njihov soundtrack za film "Do koske" je pobrao brojne pohvale. Iste godine kada je navedeni film snimljen, Plejboj je izdao i svoj drugi album, "Overdrive", ponovo svojim žestokim, ali na momente vrlo melodičnim ritmovima stvorivši odličnu podlogu za brojne tada aktuelne ali i vanvremenske teme koje su obrađivali u svojim tekstovima.U narednim godinama su singlovi poput "Superstara" ili "Ko je ko" postali nezaobilazni na svim radio i TV stanicama, ali je onda došao još jedan težak period, kao nova prekretnica u životnom putu benda: tokom NATO bombardovanja 1999. godine, zvanično su prestali sa radom. Članovi su, ipak, ostali vrlo aktivni u muzičkim vodama, a sporadičnim festivalskim nastupima 2006. i 2007. godine su najavili ono što je njihova verna publika strpljivo iščekivala, i što se konačno dogodilo 2012. godine: veliki povratak. Od tada sviraju tako da su sve naveli da pomisle kako pauze nikada nije ni bilo, jer Plejboji nastavljaju tamo gde su stali.










