Izvor: B92, 28.Okt.2016, 20:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"U PIO uplaćeno više novca, smanjiće se dotacije"
Beograd -- Ministar za rad, zaposljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin izjavio je danas da je u PIO fond uplaćeno više novca nego ranije.
Kako je istakao Vulin, nivo dotacija iz budžeta za penzije će se smanjiti, ukoliko se nastavi istim tempom.
Vulin je objasnio da je nivo dotacija ranije iznosio 48 odsto, trenutno je 37 odsto, a očekuje se da do kraja godine taj procenat smanji na 35.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Ministar je u parlamentu najavio da će sve narodne kuhinje u Srbiji, a ima ih 77 , prvi put biti kompletno obnovljene od 1999. godine. “Niko nije srećan što one postoje, ali što je do nas, mi ćemo to uraditi”, dodao je ministar.
Komentarišući broj korisnika socijalne pomoći, Vulin je kazao da ih u odnosu na broj stanovnika najviše ima u Vojvodini, a do toga, kako je istakao, teško da je dovela ova vlada.
Ministar je istakao da su svi oblici socijalne zaštite očuvani i naglasio da su ocene Svetske banke i svih relevantnih institucija da je sistem socijalne zaštite dobro “targetiran”, možda čak i previše širok.







