Izvor: Radio 021, 17.Jan.2016, 15:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slučajno saznao da je mrtav
Turčin Ali Sonmez iz Eskisehira hteo je samo da proveri koliko je radnog staža sakupio, a saznao je da je još pre 12 godina "poginuo u nesreći na radu" i da će prvo morati da dokaže da je živ, pa tek onda da razmišlja o penziji.
Ističući kako je radio u nekoliko građevinskih firmi, 43-godišnji Sonmez je rekao da ga zanimalo koliko je radnog staža do sada sakupio i da se zbog toga obratio nadležnoj kancelariji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
"Prošle sedmice sam zatražio da mi se izda šifra za praćenje radnog staža posredstvom e-države na internetu. Frapiran sam kada sam video da mi je staž prekinut 1. septembra 2004. godine, a u obrazloženju piše da sam poginuo u nesreći na radu. Ja sam ceo ovaj period radio, a ustvari mi staž ne ide jer sam u sistemu mrtav", kazao je Sonmez.
Sonmez se potom obratio nadležnima koji su uzeli njegov slučaj u razmatranje, a uskoro će i na sudu morati da svedoči u svoju korist kako bi dokazao da je živ.
Sonmez dodaje da je već postao predmet šale njegovih prijatelja koji ga sada zovu "duhom".
Autor: 021



