Protest radnika u Španiji

Izvor: Blic, 18.Dec.2010, 21:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest radnika u Španiji

MADRID - Nekoliko hiljada radnika, uprkos hladnom vremenu, izašlo je na ulice više španskih gradova kako bi protestovalo zbog vladinih mera štednje i planova o povećanju starosne granice za odlazak u penziju.

Današnje proteste organizovala su dva najveća sindikata u Španiji, preneo je AP.

Španija pokušava da izađe iz dvogodišnje recesije i ima najveću stopu nezaposlenosti u evrozoni od 20 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Španski premijer Hose Luis Rodriges Sapatero izjavio je u petak da je vlada rešena da podigne starosnu granicu za odlazak u penziju sa 65 na 67 godina naredne godine uprkos otporu opozicionih partija i sindikata, koji najavljuju generalni štrajk.

Španska centralna banka i druge finansijske institucije pozvale su vladu da sprovede promene kao deo strukturnih reformi, navela je američka agencija.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Protesti zbog mjera štednje

Izvor: Capital.ba, 19.Dec.2010, 10:13

MADRID,  Nekoliko hiljada radnika, uprkos hladnom vremenu, izašlo je juče na ulice više španskih gradova kako bi protestovalo zbog vladinih mjera štednje i planova o povećanju starosne granice za odlazak u penziju. Jučerašnje proteste organizovala su dva najveća sindikata u Španiji, prenijeo...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.