Izvor: Blic, 18.Dec.2010, 21:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest radnika u Španiji
MADRID - Nekoliko hiljada radnika, uprkos hladnom vremenu, izašlo je na ulice više španskih gradova kako bi protestovalo zbog vladinih mera štednje i planova o povećanju starosne granice za odlazak u penziju.
Današnje proteste organizovala su dva najveća sindikata u Španiji, preneo je AP.
Španija pokušava da izađe iz dvogodišnje recesije i ima najveću stopu nezaposlenosti u evrozoni od 20 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Španski premijer Hose Luis Rodriges Sapatero izjavio je u petak da je vlada rešena da podigne starosnu granicu za odlazak u penziju sa 65 na 67 godina naredne godine uprkos otporu opozicionih partija i sindikata, koji najavljuju generalni štrajk.
Španska centralna banka i druge finansijske institucije pozvale su vladu da sprovede promene kao deo strukturnih reformi, navela je američka agencija.
Protesti zbog mjera štednje
Izvor: Capital.ba, 19.Dec.2010, 10:13
MADRID, Nekoliko hiljada radnika, uprkos hladnom vremenu, izašlo je juče na ulice više španskih gradova kako bi protestovalo zbog vladinih mjera štednje i planova o povećanju starosne granice za odlazak u penziju. Jučerašnje proteste organizovala su dva najveća sindikata u Španiji, prenijeo...













