Pred vladom mnogo izazova

Izvor: Akter, 06.Avg.2014, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pred vladom mnogo izazova

Ekonomski analitičar Vladimir Krulj izjavio je da je pred vladom mnogo izazova, da će najbitnija biti primena zakona i da je smanjenje plata i penzija neophodno

Govoreći o prvih 100 dana rada vlade, Krulj je ocenio da je pred njom puno izazova, podsetivši na katastrofalne poplave, da je budžetski deficit veći od osam odsto, a da je ukupni javni dug premašio 21 miijardu evra.

Krulj je u Jutarnjem programu TV Pink rekao da je bitno da je usvojen Zakon o radu >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << najbitniji reformski zakon, kojim se usklađuju propisi sa EU i poboljšava ambijent kako bi investicije mogle da daju rezultate.

Izmenama zakona o penzijsko-invalidskom osiguranju destimulisani su odlasci u prevremenu penziju koji su predstavljali strahovit udar na budžet, istakao je Krulj.

Zakon o stečaju i privatizaciji bitan je zbog javnih preduzeća, čiji je gubitak ogroman i njime se menja filozofija rada tih preduzeća, rekao je Krulj, koji je ukazao i na važnost zakona o medijima, koji, takođe, predstavlja vid usaglašavanja sa zakonodavstvom EU.

Upitan o fiskalnoj konsolidaciji, Krulj je odgovorio da je to najveći izazov koji stoji pred vladom, da su potrebni svi rezovi o kojima je govorio ministar finansija Dušan Vujović.

Krulj je ocenio da te mere predstavljaju utemeljenje pred donošenje budžetskog rebalansa u septembru, koji je osnov za pregovore sa MMF-om.

On je dodao da će najavljeno suzbijanje sive ekonomije omogućiti otvaranje novih radnih mesta, stvaranje novih investicija i da će se efikasnijim upravljanjem smanjiti budžetski deficit koji je ogroman.

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

Krulj: Pred vladom mnogo izazova

Izvor: GdeInvestirati.com, 06.Avg.2014

BEOGRAD - Ekonomski analitičar Vladimir Krulj izjavio je da je pred vladom mnogo izazova, da će najbitnija biti primena zakona i da je smanjenje plata i penzija neophodno. Read More..

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.