Pajtić: Politika aktuelne vlade izrazito restriktivna

Izvor: Radio 021, 24.Dec.2014, 19:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pajtić: Politika aktuelne vlade izrazito restriktivna

Predsednik DS-a Bojan Pajtić rekao je u Nišu da je politika aktuelne vlade izrazito restriktivna prema srednjem sloju koji je stub svakog društva.

"Tim ljudima se danas smanjuju plate, tim ljudima se smanjuju penzije, smanjuju se plate i penzije onima koji nisu bili glasači Srpske radikalne stranke niti podržavaju u velikom broju Srpsku naprednu stranku", rekao je Pajtić govoreći o učinku >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << aktuelne vlasti u ovoj godini i dodao da će smanjenje plata i penzija dovesti do manjeg prometa i da će recesija biti sve izraženija, privreda će biti slabija, a priliv u budžet će biti manji.

On je napomenuo da niko ne treba da se zavarava da će smanjenjem plata u javnom sektoru dovesti do boljeg položaja privatnog sektora. "Upravo suprotno, smanjiće se plate i u privatnom sektoru, jer privatni sektor živi u značajnoj meri od ljudi koji rade u javnom sektoru", naveo je Pajtić i podsetio da je aktuelni premijer Aleksandar Vučić obećavao ranije da će gradjani već karajem ove godine živeti bolje.

Pajtić je rekao da će 2015. godina biti obeležena padom ove vlasti i pobedom DS. On je kazao da je DS pravila greške u prošlosti, ali da "da nije moguće kazniti  DS, a da se još više ne kazni Srbija". Predsednik Gradskog odbora DS u Nišu Miodrag Stanković rekao je da u Nišu u vreme sadašnje vlasti nije bilo novih investicija i da su građani sve siromašniji.

O prilikama u Nišu, prema njemu, najbolje govori činjenica da po tradiciji neće biti organizovanog dočeka Nove 2015. godine na centralnom gradskom trgu.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

Pajtić: Aktuelna vlast pada u 2015. godini

Izvor: NoviMagazin.rs, 24.Dec.2014

Predsednik Demokratske stranke (DS) Bojan Pajtić ocenio je danas da će sledeća, 2015. godina, biti obeležena padom aktuelne vlasti, jer, kada se uporede svi segmenti društva, lošije je stanje nego pre tri godine..."Demokratska Srbija uverila se u gotovo ove tri godine da nije moguće kazniti DS,...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.