Izvor: Kurir, 29.Nov.2010, 19:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NOVI ŠEF MOSADA TAMIR PARDO
JERUSALIM - Izraelski premijer Benjamin Netanjahu imenovao je danas Tamira Parda za novog šefa izraelske obaveštajne službe Mosad. Pardo, veteran u službi, zameniće sadašnjeg direktora Mosada Meira Dagana, koji odlazi u penziju u decembru posle osam godina na čelu ove organizacije, što se
JERUSALIM - Izraelski premijer Benjamin Netanjahu imenovao je danas Tamira Parda za novog šefa izraelske obaveštajne službe Mosad.
Pardo, veteran u službi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zameniće sadašnjeg direktora Mosada Meira Dagana, koji odlazi u penziju u decembru posle osam godina na čelu ove organizacije, što se smatra izuzetno dugim periodom.
"Tamir Pardo služio je mnogo godina na važnim pozicijama unutar Mosada gde je bio drugi čovek", navodi se u saopštenju iz kancelarije izraelskog premijera. U saopštenju se navodi da je premijer uveren da je Pardo čovek koji je sposoban da vodi organizaciju u narednim godinama tokom kojih će Izrael biti izložen brojnim izazovima. U saopštenju nisu dati nikakvi detalji iz biografije novog šefa tajne službe.
Izraelski mediji navode da je novi šef Mosada služio uz Jonija Netanjahua, brata izraelskog premijera, i da je radio sa njim 1976. godine tokom spektakularne operacije izraelskih komandosa u Entebeu u Ugandi kada je oslobođeno ko sto putnika aviona Er frans koga su oteli propalestinski otmičari.









