Izvor: S media, 23.Nov.2011, 21:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krkobabić: Plate i penzije se neće menjati
Potpredsednik Vlade Srbije Jovan Krkobabić izjavio je danas da se penzije i plate u drzavnom sektoru neće menjati, odnosno smanjivati naredne godine i da će biti isplaćivane redovno.
"Penzije i plate u državnom sektoru su izuzetno male i skoro da se nalaze na ivici izdržljivosti. One se međutim isplaćujuju i usklađuju redovno i garantujem da će 2012. godine taj sistem biti zastupljen i da ga niko neće manjati", kazao je Krkobabić za RTS.
On je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << rekao da će se penzije isplaćivati redovno, prema sistemu koji je utvrđen 2010. godine, i da zastoja neće biti bez obzira na probleme koji budu nastali tokom donošenja budžeta za 2012. godinu.
"Bez obizra što budžet još nije u nacrtu pripremljen, 2012. penzije i plate neće niko dirati, kao ni sistem njihovog usklađivanja, ni redovnost isplate i one neće ići ispod sadašnjeg nivoa", kazao je Krkobabić.
Na pitanje da li će one rasti, potpredsednik Vlade rekao je da će se one usklađivati onako kako bude rasla inflacija i BDP.
Gde i kako odlazi skupštinski novac?
MMF: U Srbiji minimalno povećanje plata i penzija
Guverner ima platu 663.719 dinara!
Upitan šta će biti ako bude moralo da se štedi, on je dogovorio da bi trebalo centralizovati javne nabavke, kao i da bi "raznorazne ministarske budžete" trebalo staviti u centralni budžet, odnosno da ih kontroliše država, kao i da se naprave prioriteti i troši manje novca.
Osvrćući se na predstojeće izbore i kampanju, predsednik Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) kazao je da se ta stranka priprema tako da može sama da izađe na izbore, ali da će prvo biti ponuđena saradnja dosadašnjim koalicionim partnerima.
Na pitanje koje su to stranke, kojima PUPS nikako ne bi mogao da bude partner, Krkobabić je odgovorio da su PUPS-u najbliže stranke leve orijentacije, odnosno sadašnji koalicioni partneri, ali da se program te stranke "ne susreće" sa programom LDP-a i SPO-a.
(Tanjug)





