Jelena Vlahović direktor Opere

Izvor: Kurir, 07.Sep.2013, 08:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jelena Vlahović direktor Opere

Operska diva Jelena Vlahović prihvatila je da bude vršilac dužnosti direktora Opere Narodnog pozorišta.

Čuveni mecosopran na tom mestu zameniće Dejana Miladinovića, koji za dva meseca ide u penziju.

- Imenovanje direktora došlo je sasvim prirodno. Miladinović ide u penziju, on će karijeru nastaviti kao reditelj u Narodnom pozorištu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Pošto sezona počinje, ne bi bilo dobro da neko nastavlja već započeti posao - rekao je za Tanjug v. d. upravnika Dejan Savić.

Vlahovićeva je uz ovacije publike i sjajne kritike ovog proleća obeležila 25 godina rada ulogom Amneris u Verdijevoj operi „Aida“ na matičnoj sceni i potom na prvom izvođenju Opere Narodnog pozorišta na otvorenom, u Viminacijumu povodom obeležavanja 17. vekova od donošenja Milanskog edikta.

(Lj. R.)

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.