Berdih na Congu, Soderling  Južni

Izvor: B92, 11.Feb.2011, 10:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Berdih na Congu, Soderling " Južni

Posle mečeva odigranih u sredu poznati su svi četvrtfinalni parovi ATP turnira u Roterdamu, a derbi predstavlja meč Tomaša Berdiha i Žo-Vilfrida Conge.

Francuz je još ranije dobio Ljodru, a Berdih je bio bolji od Tursunova sa 6:4, 4:6, 7:5.

Robin Soderling savladao je Filipa Kolšrajbera sa 6:3, 5:7, 7:6 i za plasman u polufinale boriće se sa Mihailom Južnim, koji je dobio Tima de Bakera sa 6:4, 6:4. U preostala dva četvrtfinalna meča sastaju se Troicki - Čilić i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ljubičić - Bagdatis.

Čilić i Troicki su još u sredu obezbedili prolaz među osam, a u četvrtak je Ivan Ljubičić pobedio Benou Pairea iz Francuske, dok je Markos Bagdatis bio bolji od Felisijana Lopesa 7:6, 6:3.

Prvi na teren izlaze Ljubičić i Bagdatis (ne pre 12.30h), zatim sledi okršaj Conge i Berdiha, a posle toga igra se meč dublova – Nenad Zimonjić i Mikael Ljodra sastaju se sa Timom de Bakerom i Robinom Haseom.

Potom na teren izlaze Soderling i Južni, a program ’zatvaraju’ Viktor Troicki i Marin Čilić.

Hrvatski teniser, naredni suparnik Troickog, ima 22 godine i trenutno je 28. na ATP listi, mada je u februaru prošle godine zauzimao devetu poziciju. U karijeri je osvojio pet titula, još tri puta izgubio je u finalu, a najbolji rezultat na Grend slem turnirima ostvario je na Ozi openu 2010. godine, kada je došao do polufinala.

U dosadašnjih šest međusobnih okršaja hrvatski teniser pet puta je bio bolji, mada je Troicki dobio poslednji duel, prošle godine na Rodžers kupu u Kanadi bilo je 6:4, 7:6.

Roterdam, drugo kolo:

Robin Soderling – Filip Kolšrajber 6:3, 5:7, 7:6

Mihail Južni – Timo de Baker 6:4, 6:4

Tomaš Berdih – Dmitri Tursunov 6:4, 4:6, 7:5

Ivan Ljubičić – Benoa Paire 6:0, 6:4

Markos Bagdatis – Felisijano Lopes 7:6, 6:3

Turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od milion i 450 hiljada evra, a pobedniku će pripasti279,500 i 500 bodova.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

ATP Roterdam: Viktor "juri" polufinale

Izvor: S media, 11.Feb.2011

Drugi "reket" Srbije u muškoj konkurenciji, Viktor Troicki, pokušaće večeras da se plasira u svoje drugo polufinale u tekućoj sezoni...Troicki u četvrtfinalu ATP turnira u Roterdamu igra protiv Marina Čilića, sa kojim je do sada imao vrlo malo uspeha, obzirom da je od šest međusobnih duela...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.