Sestra premijera želi gej venčanje

Izvor: Vesti-online.com, 05.Feb.2014, 11:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sestra premijera želi gej venčanje

Kristina Forster, sestra prvog ministra Tonija Abota, odlučna je da u Australiji venča svoju verenicu Virdžiniju Edvards, ali priznaje da će na to verovatno duže čekati.

Foto: Arhiva

Obučena u majicu duginih boja i u pratnji svoje partnerke, Forsterova je marširala ove nedelje sa drugim političarima Liberalne partije na "Maršu ponosa" u melburnskoj Sent Kildi. Uprkos vrućini od skoro 40 stepeni, povorku ulicom Ficroj posmatralo je oko 30.000 ljudi.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Gospođica Forster, većnica u Sidneju u ime Liberalne stranke, kaže da je marš "divno proslavljanje zajedništva, različitosti i jednakosti". Prema njenim rečima, australijski zakon, koji ne dozvoljava brakove među osobama istog pola, predstavlja "poslednju tvrdnju nejednakosti za gej parove".

Ona i gospođica Edvards, kaže Abotova sestra, slažu se da jedino u Australiji žele da se venčaju. Ona kaže da je pitanje jednakosti sada "otvoreno za raspravu" u Liberalnoj partiji.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.