Izvor: Radio Slobodna Evropa, 13.Dec.2015, 10:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podgorica: Održava se Parada ponosa

U centru Podgorici se u nedelju, po treći put do sada, održava Parada ponosa. Šetnja je najavljena kao okupljanje osoba drugačije seksualne orjentacije i onih koji ih podržavaju, a cilj manifestacije je povećanje vidljivosti LGBT osoba.

 "Verujemo da ćemo biti u prilici da mirno prošetamo ulicama Podgorice za svaki crnogorski grad u kojem to još uvek ne možemo da uradimo i za svaku LGBTIQ osobu iz Crne Gore >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << koja je primorana da živi svoj život skriveno i u strahu", saopštili su organizatori skupa iz organizacije Kvir Montenegro.

Decembarska šetnja LGBT osoba četvrta je ukupno u poslednje dve godine u Crnoj Gori.

U septembru je otkazana povorka ljudi drugačije seksualne orjentacije u Nikšiću zbog mogućeg nasilja.

Prva je održana u Budvi 2013. godine, i bila je praćena incidentima, dok su naredne dve u Podgori protekle mirno, uz jako policijsko obezbeđenje.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.