Izvor: RTS, 24.Okt.2014, 18:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napadnuti gej aktivisti u Skoplju
Grupa od oko 30 maskiranih osoba gađala je kamenjem i flašama aktiviste za prava homoseksualaca u Skoplju.
Napad se dogodio se u Staroj skopskoj čaršiji gde je udruženje za LBGT prava proslavljalo drugu godišnjicu postojanja, saopštila je makedonska policija.
Oko 30 ljudi s maskama je kamenjem i flašama gađala aktiviste.
Direktorka makedoskog Helsinškog odbora Uranija Pirovska rekla je da je to šesti organizovani napad na homoseksualce u Makedoniji u poslednje dve godine.
Pozvala je vladu da snažno osudi taj incident.
Pogledaj vesti o: Parada ponosa
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.
















