MINISTARKA BRNABIĆ POTVRDILA: Dolazim na Prajd!

Izvor: Telegraf.rs, 14.Sep.2016, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MINISTARKA BRNABIĆ POTVRDILA: Dolazim na Prajd!

Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Ana Brnabić koja je pružila podršku organizatorima Parade ponosa koja će se održati u nedelju, 18. septembra, učestvovaće na Prajdu i šetaće sa njima u nedelju.

Prema rečima gej aktiviste i organizatora Parade ponosa Bobana Stojanovića, ministarka Brnabić će pored usmene, pružiti podršku svojim dolaskom na Paradu.

- Ministarka će doći u nedelju >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << na Prajd. Rekla nam je - rekao je Stojanović.

Potvrda u vezi sa učešćem na ovogodišnjoj Paradi stigla je i od ministarke Brnabić, koja je ovu informaciju potvrdila za Telegraf.

- Planiram da zajedno sa svim učesnicima, kolegama i gostima pružim podršku organizatorima skupa, LGBT zajednici i svim dobronamernim građanima koji budu učestvovali na ovogodišnjem Prajdu, čime ćemo poslati jedinstvenu poruku o međusobnom razumevanju i zajedništvu i važnosti poštovanja jednakosti ljudskih prava - rekla je Brnabić za Telegraf.

Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Inače, Brnabić se ranije sastala sa predstavnicima odbora Parade ponosa koji su joj tom prilikom i uputili poziv za učešće u šetnji, a razgovarali su i o usvajanju zakonskih rešenja koja se tiču pravnih posledica promene pola.

Brnabić je naglasila da planira da sa svojim kolegama i gostima pruži podršku organizatorima skupa i LGBT zajednici. Na tom sastanku se razgovaralo i o unapređenju odnosa države prema LGBT osobama, posebno u primeni propisa i postupcima koji se vode pred državnim organima i jedinicama lokalne samouprave, jer, po rečima organizatora Parade, pripadnici LGBT zajednice nailaze na probleme.

Brnabić je tom prilikom rekla da će Ministarstvo državne uprave u saradnji sa drugim nadležnim državnim organima u narednom periodu raditi na upoznavanju i osposobljavanju državnih službenika i zaposlenih u lokalnim organima za prepoznavanje diskriminacije i primenu andiskriminatornih normi.

(Telegraf.rs)

Nastavak na Telegraf.rs...



Povezane vesti

SVI MINISTRI "ZAUZETI" U NEDELJU Samo Ana Brnabić na Paradi ponosa

Izvor: Blic, 15.Sep.2016, 13:51

Ministri u Vladi Srbije ni ove godine svojim prisustvom neće podržati održavanje Parade ponosa, koje je zakazano za nedelju. Svoj dolazak do sada je potvrdila samo Ana Brnabić, ministarka državne uprave i lokalne samouprave...Brnabićeva, koja se i javno deklarisla kao gej, u kratkoj izjavi za "Blic"...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.