Izvor: OkRadio.rs, 10.Jun.2012, 17:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gej parada u veseloj atmosferi u Vašingtonu
Više hiljada građana Vašingtona pozdravilo je učesnike gej parade u američkoj prestonici, koji su se u veseloj atmosferi, uz muziku i igru, prošetali kroz grad, a ceo događaj je protekao bez ijednog incidenta.Na paradi je učestvovao i gradonačelnik Vašingtona Vinsent Grej, pozdravljajući se sa građanima koji su pločnika mahali hiljadama gej, lezbejki, biseksualaca i transeksualaca koji su učestvovali u šetnji.
Ceo skup je protekao potpuno mirno, a policije skoro da nije ni bilo, sem par saobraćajaca, zaduženih da zaustave saobraćaj u okolnim ulicama.
Vesela kolona je prolazila skoro dva sata od Dipon skvera do Logan sirkla u centru Vašingtona, noseći zastave duginih...
Pogledaj vesti o: Vašington









