Izvor: Vostok.rs, 03.Maj.2012, 19:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cene voća rastu zbog insekata

03.05.2012. -

Smanjenje broja insekata u celom svetu značajno utiče na rod jabuka, jagoda i drugih useva. Naučnici veruju, da je upravo ovo uzrok porasta cena voća.

Samo mali deo poljoprivrednih kultura ne zavisi od oprašivanja od strane pčela i leptira, a skoro tri četvrtine biljaka ima korist od oprašivanja, uključujući skoro sve vrste voća, povrća i začina.

Broj insekata se svake godine smanjuje: oni izumiru zbog primene sve veće količine >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << pesticida i đubriva. Pored toga, velike površine žbunja i drveća su pretvorene u obradivo zemljište, a upravo su oni stanište životinja, uključujući insekte.

Izvor: Golos Rossii, foto: © Flickr.com/belgianchocolate/ss-by
Pogledaj vesti o: Pčelarstvo

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.