Izvor: Radio 021, 20.Maj.2020, 07:18

Vlasti u Boliviji građanima protiv virusa korona daju lek protiv parazita

Zvaničnici u bolivijskom gradu Trinidadu pokrenuli su kampanju davanja besplatnih doza "ivermektina", leka protiv oboljenja koje kod ljudi izazivaju određene vrste parazita, u cilju borbe protiv virusa korona u teško pogođenoj istočnoj pokrajini zemlje.

Predstavnici vlasti će ići od kuće do kuće kako bi podelili oko 350.000 doza leka stanovnicima regiona Beni, gde je Trinidad glavni grad, javlja Rojters.

To područje ima 581 obolelog i 41 smrtni slučaj >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << od virusa korona.

Ministarstvo zdravlja saopštilo je da se lek može koristiti u skladu sa odgovarajućim medicinskim protokolom, ali i da nema naučnih dokaza o njegovoj efikasnosti u lečenju virusa korona kod ljudi.

Rojters podseća da je u jednom istraživanju australijskih naučnika otkriveno da "ivermektin" ubija virus korona za 48 sati u laboratorijskim uslovima, ali i da u toj studiji nisu testirani ljudi.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.