Izvor: Radio 021, 17.Sep.2019, 18:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeno trinaest osoba zbog korupcije u Kliničkom centru Kragujevac

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je uhapšeno trinaest osoba, zbog sumnje da su počinile više koruptivnih dela, kojima su nanele štetu Kliničkom centru Kragujevac.

Kako se navodi u saopštenju, oni se sumnjiče da su ostvarili protivpravnu imovinsku korist od oko 26 miliona dinara. Uhapšeni su rukovodioci u Kliničkom centru Kragujevac D.P. (49) i N.S. (48), kao i devet posrednika u prodaji medicinskih sredstava i opreme.

Kako se navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u saopštenju MUP, sumnja se da je D.P. u postupcima javnih nabavki Kliničkog centra Kragujevac, u dogovoru sa ponuđačima, prilagođavao uslove ponuda i izradu tehničke specifikacije, kako bi suprotno Zakonu o javnim nabavkama, favorizovao određene ponuđače, na osnovu čega su oni dobijali ugovore u nabavkama medicinskih sredstava i opreme.

Zadržavanje do 48 časova određeno je za četvoro osumnjičenih i oni će uz krivičnu prijavu biti privedeni nadležnom tužilaštvu, dok su ostali osumnjičeni već privedeni Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, stoji u saopštenju.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.