
Izvor: Radio 021, 12.Okt.2020, 10:15
Stefanović: Hapšenje Ivana Kontića primer dobre saradnje policija Srbije i Crne Gore
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović ocenio je danas da je hapšenje Ivana Kontića, koji je osumnjičen za pokušaj ubistva u Novom Sadu, primer dobre saradnje policija Srbije i Crne Gore.
"Zahvaljujem kolegama iz Crne Gore jer su uradili dobar posao i ovaj slučaj pokazuje da je naša zemlja posvećena ozbiljnoj borbi protiv organizovanog kriminala", rekao je Stefanović za Pink.
Stefanović nije naveo kada će Kontić biti izručen Srbiji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Tridesetogodišnji Ivan Kontić kojeg je policija tražila zbog brutalnog prebijanja mladića u Novom Sadu 24. avgusta, uhapšen je juče u iznajmljenom stanu u Podgorici. On je uhapšen posle više od mesec dana skrivanja. Kontić, koji je iz Nikšića, osumnjičen je za pokušaj ubistva dvadesetosmogodišnjeg M. M.
On ima i crnogorsko i srpsko državljanstvo.
Podsetimo da se za brutalno prebijanje ispred Maxbet kladionice u Jevrejskoj ulici 24. avgusta saznalo tek nakon što je nakon desetak dana na društvenim mrežama objavljen snimak incidenta. Novosadska policija se tek onda oglasila, a usledilo je prebacivanje odgovornosti između MUP-a i tužilaštva. Naime, otkrilo se da su policija i tužilaštva pokazali čudnu nekoordinisanost u radu, koja je rezultirala time da je Kontić 8. septembra bio u tužilaštvu, kako bi platio kaznu zbog ranijeg dela iz 2018. godine za ugrožavanje sigurnosti.
Međutim, on nije uhapšen, već je prešao u Crnu Goru.
Republičko javno tužilaštvo je 18. septembra izdalo nalog da se izvrši kontrola odnosno nadzor rada Višeg i Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Sadu, a zaključak je - nijedno novosadsko tužilaštvo nije napravilo propust u Kontićevom slučaju.
U međuvremenu je obustavljen istražni postupak protiv optuženih za brutalno prebijanje dvadesetosmogodišnjeg M. M, jer su advokati optuženih tražili izuzeće tužilaca.
Autor: 021
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Stefanović o hapšenju Ivana Kontića: Mi želimo da on dođe u Srbiju, da mu se tu sudi
Izvor: Radio 021, 12.Okt.2020
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović ocenio je danas da je hapšenje Ivana Kontića, koji je osumnjičen za pokušaj ubistva u Novom Sadu, primer dobre saradnje policija Srbije i Crne Gore..."Zahvaljujem kolegama iz Crne Gore jer su uradili dobar posao i ovaj slučaj pokazuje da...