Izvor: B92, 09.Apr.2009, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SP: Hokejaši bolji i od Kine
Hokejaška reprezentacija Srbije pobedila je Kinu 5:3, u drugom meču druge divizije Svetskog prvenstva u Novom Sadu.
Srpskoj selekciji ovo je druga pobeda u Novom Sadu, pošto je u utorak posle boljeg izvođenja penala savladana Estonija. Dva gola za Srbiju postigao je Marko Kovačević, a po jednom su se u strelce upisali Frederik Peroun, Čaba Prokec i Boris gabrić. Stelci za Kinu bili su Nan, Dai i Čao.
Konezi su prvi trećinu dobili sa 2:1, ali u preostalom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << delu meča srpski hokejaši su dominirali. Posle 40 minuta bilo je 4:3 za Srbiju, a u poslednjih 20 minuta naša selekcija potvrdila je pobedu još jednim golom.
Svetsko prvenstvo Druge divizije odigrava se u Sportskom i poslovnom centru "Vojvodina" od 7. do 13. aprila.
Pobednik turnira će se plasirati u Prvu diviziju, iznad koje je samo Svetska grupa sa najboljim selekcijama na planeti.
U četvrtak je na šampionatu sveta slobodan dan, a susret trećeg kola reprezentacija Srbije igra 10. aprila u 20.30 sati sa selekcijom Izraela.
prvo kolo:
Kina - Island 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)
Severna Koreja - Izrael 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Srbija - Estonija 5:4 (1:0, 14, 2:0, 0:0, 1:0)
drugo kolo:
Island - Severna Koreja 3:2
Estonija - Izrael 16:2
Srbija - Kina 5:3


















